Вишиванка є символом нескореності, сучасною зброєю та нерозривним зв’язком поколінь.

 Вишиванка є символом нескореності Вишиванка – свого роду генетичний код української нації, який об'єднує нас з кожним роком з новою силою. Вишиванка – символ приналежності до роду, який також є оберегом кожного українця та символізує любов, сім'ю, вірність, Батьківщину, благополуччя та процвітання.

Флористичний квест

   14 травня пройшло незабутнє заняття для вихованців туристичного гуртка (керівник Лариса УСЕНКО) в рамках святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття. Цей день став чудовою нагодою для дітей дізнатися більше про природу та розвинути свої туристичні навички.
    Провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку розпочав заняття з короткої лекції про важливість біологічного різноманіття, розповів дітям про різноманітні види рослин і тварин нашого регіону, та пояснив, чому їх необхідно охороняти.
   Заняття пройшло надзвичайно успішно. Вихованці отримали багато нових знань та навичок, навчилися працювати в команді та дбайливо ставитися до природи. Усі учасники були задоволені та висловили бажання брати участь у подібних заходах у майбутньому.

     Флористичний квест 1Флористичний квест 2Флористичний квест 3

Relax на території Гетьманського НПП

     Спостерігайте, відновлюйтесь, лікуйте душі та насолоджуйтесь красою рідного краю, адже краса природи дивовижна, якщо її навчитися помічати!


Яка чудова в нас планета,
Як радісно вирує тут життя,
Яке чудове синє чисте небо,
Я новий крок на ній роблю у майбуття.
Багатство фарб, що ніжністю своєю
Дивує погляд вірний кожен раз,
Коли приходить диво із зорею
І надихає знову в щасті жити нас.
Велике сонце, чистий Ра могутній,
Дає планеті вічний дар життя,
Ми разом з ним ідемо у майбутнє
І радість чисту дихаєм щодня.
(Ната Гончаренко)

     Relax на території Гетьманського НПП 2Relax на території Гетьманського НПП 3Relax на території Гетьманського НПП 4

 

Ботаніка в теорії й на дотик

   13 травня, на заняття шкільного лісництва "Нескучанське" Тростянецької ЗОШ №2 завітав провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Обідець Михайло Петрович. Фахівець розповів багато цікавої інформації про рослинний та тваринний світ Сумщини, зокрема, території природного парку. Мали можливість ще раз повторити і закріпити видові назви рослин, а також почути багато цікавої інформації про їхні цілющі властивості, і навіть легенди. Особливу увагу звертали на значення рослинного покриву, порівнювали спільні та відмінні ознаки у морфології видів, які зростають на мальовничій території нашого закладу.

               Ботаніка в теорії й на дотик 2          Ботаніка в теорії й на дотик 3           Ботаніка в теорії й на дотик 4

Таємничій світ бджіл.

   Загадковий світ бджіл відкривається перед нами, коли ми спостерігаємо за їхнім життям у міському парку. Це не просто заняття — це подорож у світ маленьких трудівниць, які майстерно збирають квіткове нектарне багатство.
   Вранці, коли сонце тільки-но виходить з-за горизонту, парк уже оживає. Літаючи з квітки на квітку, бджоли розносять пилок, сприяючи запиленню рослин. Звук їхнього рою — це симфонія, що наповнює повітря життєдайною енергією.
   Фахівець з еколого-освітньої роботи Гетьманського національного природного парку провів цікаву подорож у світ джмелів та бджілок для вихованців гуртка "Туристсько-краєзнавчі сплави та походи" Тростянецького Палацу дітей та юнацтва.
    Занурившись у спостереження, можна помітити, як бджола-медоноска збирає нектар і повертається до вулика з цінним дорогоцінним дарунком.
    Прогулянка парком у ролі спостерігачів бджіл дає можливість зануритися в цей вир ваємозв'язків природного світу і дізнатися, як ці крихітні комахи впливають на розмаїття природи. Кожен зворушливий момент — це пригода, яка розкриває нові аспекти життя парку, що раніше залишалися непоміченими.
   Зануритися у життя бджіл— це не тільки спосіб розважитися, але й сприяє глибшому розумінню природи.

   Таємничій світ бджіл. 1Таємничій світ бджіл. 2Таємничій світ бджіл. 3