Бегонія Дарта Вейдера, підсніжник з Фейсбуку та інші нові види рослин

Провідна фахівцівчиня з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксана Суслова відвідала чергову онлайн лекцію.
На лекції поговорили про те, як підсніжник знайшли на фотографії у Фейсбуці, про чорну-чорну бегонію, що носить ім'я лиходія із всесвіту Зоряних Війн, про новий вид орхідеї, який відшукали у колекції заспиртованих квіток, про перевідкриття магнолії, яка зникла з поля зору ботаніків на 50 років та ще про багато всілякого.
Учасники дізналися 25 історій.

Бегонія Дарта Вейдера підсніжник з Фейсбуку та інші нові види рослин 1Бегонія Дарта Вейдера підсніжник з Фейсбуку та інші нові види рослин 2Бегонія Дарта Вейдера підсніжник з Фейсбуку та інші нові види рослин 3

Атлас гніздових птахів України.

ГО «Українське товариство охорони птахів» узагальнила підсумки спостережень орнітологів -науковців та аматорів за 2013-20 рр. І ось тепер вийшов з друку «Атлас гніздових птахів України». Активну участь у проекті взяли науковці Гетьманського НПП Микола Книш та Олег Скляр. Атлас містить відомості про поширення в Україні 275 видів і з них понад 150 трапляються на території Гетьманського НПП.
Атлас корисний для любителів птахів. Найцінніші в книзі карти, де Україну поділено на квадрати 50 на 50 км і для кожного з цих квадратів наведено наявність конкретного виду та його відносна чисельність. Також наводиться короткий опис виду, динаміка чисельності, біотопи, які якнайкраще підходять для облаштування гнізд.
Придбати Атлас можна через сайт Українського товариства охорони птахів або через їх сторінки в соцмережах.

Атлас гніздових птахів України 1

Шишкове мистецтво своїми руками.

Однією з різновидів дитячої творчості є вироби з шишок, найбільш доступного природного матеріалу нашого регіону. Кожному з нас доводилося знаходити в лісі шишки. Цей дар природи придатний для створення незвичайних прикрас своїми руками. Варто лише трохи пофантазувати, приділити час, і тоді саморобка буде оригінальною.
Провідна фахівцівчиня з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксана Суслова запропонувала учням загальноосвітніх шкіл міста та району попрацювати з цим природним матеріалом. Бажаючих проявити свою творчість виявилося чимало - 66 робіт надіслали учні.
Хухрянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (опорного закладу освіти) Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області, Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №6, Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 імені Остапа Вишні, Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Бориса Антоненка-Давидовича, вихованці мистецького та екологічного напрямів Охтирського міського центру позашкільної освіти - Малої академії наук учнівської молоді. Дякуємо учасникам за інтерес до навколишнього світу і фантазію.
Працювати з шишками одне задоволення, особливо разом з дітьми. Таке заняття заряджає гарним настроєм і змушує сім’ю відчути себе ближчим один до одного.
Збирайте шишки і робіть чудернацькі вироби. Творіть разом з Гетьманським НПП!

Шишкове мистецтво своїми руками. 1Шишкове мистецтво своїми руками. 2Шишкове мистецтво своїми руками. 3Шишкове мистецтво своїми руками. 4Шишкове мистецтво своїми руками. 5Шишкове мистецтво своїми руками. 6

«Мій домашній пухнастик»

Щорічно 30 листопада відзначається Міжнародний день домашніх тварин. Це свято присвячено відданим і люблячим «братам нашим меншим», які потребують теплоти та турботи. Офіційно воно було затверджено у 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прихильників захисту тварин. Метою свята є виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті,у тому числі і за домашніх тварин. Офіційно День домашніх тварин в Україні не відзначається. Але це не привід не святкувати це добре й домашнє свято.
З давніх часів людина приручає тварин, дружить з ними і багато чому у них навчається. Погодьтесь, зв’язок, що виникає між людиною і його улюбленцем унікальний. Протягом останнього двадцятиріччя вчені все сильніше переконуються у справедливості твердження «домашні тварини приносять щастя». Як показали наукові дослідження, домашні улюбленці сприяють виникненню загального відчуття благополуччя, будучи свого роду легкими ліками, які запобігають нездужанню і поганому настрою.
Провідна фахівчиня з екологічної освіти Гетьманського НПП Наталія Кварта на передодні цього свята організувала фоточелендж: «Мій домашній пухнастик» до якого долучилися діти різного віку. На кожній світлині ми можемо побачити любов і доброту, яку випромінюють власники до своїх «пухнастиків».
Це свято привертає увагу суспільства, у тому числі дітей та підлітків, до проблем домашніх улюбленців та тварин, що залишилися без притулку. Можливо, переглянувши ці милі фото, у когось прокинеться бажання прихистити таке «маленьке чудо-щастя»!
Ми маємо пам’ятати, що ми несемо відповідальність за кожну приручену нами тваринку!

Тут можна побачити більше - https://fb.watch/h7nK25VpZ-/

Мій домашній пухнастик 1Мій домашній пухнастик 2Мій домашній пухнастик 3Мій домашній пухнастик 4Мій домашній пухнастик 5Мій домашній пухнастик 6

«Багатство та різноманіття природи Гетьманського НПП»

       29 листопада 2022 року фахівці Гетьманського НПП Михайло Обідець та Віктор Гонтаренко провели зустріч з колективом працівників бухгалтерії лікарні Великописарівської селищної ради. Темою зустрічі була «Багатство та різноманіття природи Гетьманського НПП та руйнівні наслідки для навколишнього природного середовища від війни з росією».

Багатство та різноманіття природи Гетьманського НПП 1Багатство та різноманіття природи Гетьманського НПП 2

Хто такі водорості?

Чи всі рослини, що ростуть у воді є водоростями?Звісно ні! Мало того, не всі водорості живуть у воді. Ці неймовірні істоти захопили ґрунти, кору дерев, вони трапляються у повітрі, на кризі та навіть в інших живих організмах! Деякі з них можна побачити лише в мікроскоп, а інші є справжніми велетнями, що змінюють швидкість морських течій.
Провідна фахівцівчиня з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксана Суслова відвідала чергову дитячий лекторій.
Під час онлайн лекції "Хто такі водорості" присутні занурились у світ чарівної науки - альгології. З’ясували, як водорості врятували життя на нашій планеті у далекому минулому і як вони це роблять зараз. Дізнались про те, які водорості корисно їсти, а до яких небезпечно навіть торкатися. Які рослини кладуть до суші в ресторані ?
Після лекції учасники задавали свої питання, грали в Кахут та розігрували призи.

Хто такі водорості 1Хто такі водорості 2Хто такі водорості 3

Як зацікавити учнів практикою з природничих наук: воркшоп із канадським педагогом

Провідна фахівцівчиня з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксана Суслова взяла участь у онлайн-воркшопі “Спочатку практика, потім теорія на уроках з природничих наук” від ГО “Смарт освіта” , присвяченому викладанню природничих наук. Його провів фахівець із Канади. “Спочатку практика, потім теорія на уроках з природничих наук” від ГО “Смарт освіта” , присвяченому викладанню природничих наук. Його провів фахівець із Канади.
Під час зустрічі Девід Барнум – учитель початкових класів, викладач факультету Simon Fraser University в місті Бернабі, Канада – поділився своїм досвідом.
Спікер ділився досвідом: як зробити уроки з природничих наук захопливими для дітей; як додати практичні завдання до онлайн-занять; які варіанти прикладних завдань підходять для учнів різного віку (молодша та середня школа) – на прикладах зі своїх напрацювань. Викладач надав корисні матеріали для воркшопу, які можна подивитися
https://drive.google.com/drive/folders/1PN9zKTfCdTSa3xbCrp_izHF7X5EMSg4t
“Спочатку практика, потім теорія” – сучасна концепція, яка передбачає, що учні виконують практичні завдання (досліди, проєкти, спостереження), а потім закріплюють і розширюють здобуті знання матеріалом з підручника.
Цей воркшоп – один із серії занять із підвищення кваліфікації вчителів, організований ГО “Смарт освіта” спільно з канадськими та австралійськими педагогами.
Зустріч відбувалася англійською з послідовним перекладом українською мовою.

Як зацікавити учнів практикою з природничих наук воркшоп із канадським педагогом 1Як зацікавити учнів практикою з природничих наук воркшоп із канадським педагогом 2Як зацікавити учнів практикою з природничих наук воркшоп із канадським педагогом 3

Увага, до відома рибалок!

Гетьманський національний природний парк інформує, що забороняється будь який вилов водних живих біоресурсів на зимувальних ямах від льодоставу або з 1 грудня – в залежності, що раніше настане.
На річці Ворскла в межах Гетьманського НПП виділені акваторії, що підлягають особливій охороні – зимувальні ями та нерестилища. Зокрема зимувальні ями знаходяться:
- акваторія біля с. Чернеччина Охтирського району, біля бази відпочинку «Славна» від гирла р. Охтирка вгору проти течії до автомобільного мосту площею 12 га;
- акваторія біля села Куземин Охтирського району від греблі проти течії на відстані 500 м, площею 10 га;
- акваторія біля села Кам’янка Охтирського району від залізничного мосту за течією до кінця острова площею 5 га;
- урочище «Лиман» акваторія біля села Боголюбове Охтирського району від гирла р. Боромля вниз за течією до місця розгалуження русла річки, площею 10 га.
Проведення любительського і спортивного рибальства в таких місцях має значні обмеження і повинне здійснюватись з суворим дотриманням встановлених правил.

Увага до відома рибалок

Велике щастя в малих дрібничках!

Велике проявляється в малому, і щастя завжди складається з якихось звичайних повсякденних приємних дрібниць.
Діти – це дивні створіння! Це маленькі люди, але як багато можна навчитися у цих безтурботних і чарівних малюків! Вони вміють радіти кожній дрібниці і не замислюватися над тим, у чому сенс цього життя!
Вчора, 27 листопада фахівчиня з екологічної освіти Гетьманського НПП Наталія Кварта разом з викладачем Охтирського МЦПО МАН Тетяною Гайдуковською провели майстер-клас для вихованців недільної школи «Янголятко». Під час заняття, діти занурилися у свій чарівний світ мрій і фантазій, завдяки чому, з простих речей змогли виготовити – Янголятко, яке незабаром стане окрасою зеленої красуні - ялинки.
Діти щиро вірять в чудеса, їм цікаво, як потрапити в країну, де висять цукерки на деревах і де можна побачити єдинорога. І ми, дорослі, послухавши, здавалося б, дитячі небилиці, самі того не помічаючи, починаємо вірити в диво! Діти знову відкривають нам те, що ми забули, ставши дорослими.

Велике щастя в малих дрібничках 1Велике щастя в малих дрібничках 2Велике щастя в малих дрібничках 3

Продовжуємо добру традицію

Композиції з природного матеріалу набувають все більшої популярності. Саме навколо цієї ідеї й об’єднались Гетьманський національний природний парк, КЗПО «Палац дітей та юнацтва» Тростянецької міської ради, Нескучанське лісництво державного підприємства «Тростянецьке лісове господарство» та Тростянецька публічна бібліотека, створивши умови, в яких кожна дитина може застосовувати на практиці отримані знання. Ось тоді таке заняття є справжнім полем для творчості!
Вже стало доброю традицією у Тростянецькій публічній бібліотеці проводити Майстер-клас зі створення композицій з природного матеріалу. Учасники заходу вихованці гуртка “Туристичні сплави та походи” Палацу дітей та юнацтва, керівник Лариса Усенко. Діти збагатилися знаннями про те, як повинен дотримуватися баланс поєднання відтінків і комбінацій різних рослин та як правильно декорувати композиції гілочками, ягодами, шишками та сухоцвітами. Усі активно працювали, проявляючи свою творчість, поєднуючи гілочки ялівцю варієгата, китайського, скельного, козацького, ялини аянської, тису ягідного, магонії піддуболистої, самшиту вічнозеленого, верби мацудана, туї спіралевидної та західної, які виглядають стильно та зберігають гарний вигляд ще дуже довгий час. Тепер чудові композиції будуть прикрашати приміщення бібліотеки та радувати її відвідувачів!

продовжуємо добру традицію 1продовжуємо добру традицію 2продовжуємо добру традицію 4продовжуємо добру традицію 3продовжуємо добру традицію 5продовжуємо добру традицію 7