Скачати матеріали
![]() Розмір 31,8 Мб |
![]() Розмір 11,9 Мб |
Галерея
Ласкаво просимо до Гетьманського парку
Загальна інформація
Історія створення: Гетьманський національний природний парк (Гетьманський НПП) створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Робота над створенням парку тривала близько 10 років.
Підпорядкування: Гетьманський НПП є державним об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою, належить до державної власності і підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Адміністративно-територіальне розташування: Гетьманський НПП знаходиться в південно-східній частині Сумської області на території Охтирського району. Парк створений в долині річки Ворскла. Починається він на кордоні з Російською Федерацією і за течією Ворскли простягається до межі з Полтавською областю, закінчується нижче села Куземин. До парку віднесені ділянки заплави, сама річка, місцями надзаплавні тераси та правий корінний берег ріки. Загальна протяжність Ворскли в межах Сумської області 122 км, відповідно, такою є й протяжність Парку. Географічні координати центроїду № 1 село Климентове: В (північна широта) 50°23'10''; L (східна довгота) 34°55'34''.
Площа: Загальна площа території Гетьманського НПП становить 23360,1 гектара, в тому числі 11673,2 гектара земель, що надаються у постійне користування.
Новини
Годівнички для пташок.
На початку зими заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Тростянецької міської ради усією шкільною родиною на чолі зі шкільним лісництвом "Нескучанське" влаштовують для зимуючих птахів справжнє свято - виготовляють годівнички. З кожним роком все більше учнів, починаючи з найменшими школярів до одинадцятикласників, долучаються до чудової традиції - виставки - конкурсу годівничок. Провідний фахівець з рекреації Юлія ГРАНКІНА завітала до закладу та переглянула виставку годівничок. Приємною неочікуваністю стало те,що їх кількість налічувала 62 . Кожна годівничка виглядала неймовірно, спостерігався творчий підхід.
З кожним роком екологічних акцій та виставок проводиться все більше, тому дуже тішить,що діти зростають екологічно-свідомими та отримують від цього задоволення.
Визначні місця рідного краю.
Пропонуємо вашій увазі переглянути відео «Визначні місця рідного краю».
Під керівництвом провідного фахівця з екологічної освіти Гетьманського НПП Валентином СТАЛИНСЬКИМ спільно з КЗ «Охтирський міський центр позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді» здійснили велопохід ІІІ ступеня складності, під час якого діти ознайомилися з визначними архітектурними пам’ятками рідного краю, пам’ятками природи: гідрологічними заказниками загальнодержавного значення «Климентівський», «Хухрянський», заповідним урочищем «Литовський бір» (територія Гетьманського НПП), археологічною пам’яткою – Більським городищем (поблизу с. Більськ); пам’ятками монументального мистецтва. Загальна протяжність маршруту становила 152 км.
Завдяки таким походам, діти поповнюють свої знання з географії, історії, біології, фізично загартувалися, сповнилися гордістю за свою Батьківщину, яка має багаті природні, історичні та культурологічні надбання.
Екологічні бесіди з населенням.
5 грудня 2023 року фахівці відділу екологічної освіти та рекреації Гетьманського НПП Михайло Обідець та Віктор Гонтаренко зустрілись з колективом школи у с. Вільне Великописарівської селищної ради. Ця зустріч відбулась не випадково. Саме на території Вільненського старостинського округу площа Гетьманського НПП становить 550 гектарів. Село розташоване вздовж річки Ворскла. На його окраїні утворились великі заплави річки. Переважно навколо с. Вільне знаходиться водно-болотна місцевість.
Саме про мальовничу природу навколо с. Вільне та прилеглих до нього територій і йшла розмова під час зустрічі. Слухачів цікавило все: історія створення парку, напрямки його діяльності, особливо природоохоронна робота, рослинний і тваринний світ місцевості, а також обговорили величезну шкоду для довкілля від російської агресії – забруднення грунтів та водойм, вигорання значних площ парку та лісу, збіднення видового складу рослинності та тваринного світу.