Польовий виїзд з метою геоботанічного обстеження лісів.

 Польовий виїзд з метою геоботанічного обстеження лісів. 4  Науковці Гетьманського НПП Сергій Панченко та Микола Баштовий відзначили чергову річницю створення Парку польовим виїздом з метою геоботанічного обстеження лісів з синузіями весняних ефемероїдів. Одержані матеріали доповнили явлення про сукцесійні зміни в синузіях ефемероїдів заплавних лісів Охтирського ПОНДВ.
   Крім основної задачі, долучилися до City Nature Chalenge -2025, який ініціювали на платформі iNaturalist. Отже, ще було зібрано свіжий і якісний геотегований флористичний матеріал для поповнення глобальної бази INaturalist з території Гетьманського НПП та прилеглих ділянок.
   Радісно було споглядати безхмарне небо, та під звуки людських тривог та курликання символічного для Парку птаха – журавля сірого (Grus grus). Журавель сірий в Україні рідкісний гніздовий і звичайний перелітний вид. На жаль ці птахи для фотосесії були досить обережні і людину, навіть науковців, близько не підпустили. Їх трубне гучне курликання, було чутно на кілька кілометрів. Такі гучні звуки журавлі вміють видавати завдяки тому, що у них дуже довга трахея. Вона утворює петлю біля кілю грудної кістки та слугує резонатором, посилюючи голос у багато разів. Просуваючись до водно-болотних угідь ми добре чули як на гніздовій території пара видала гучні узгоджені крики, які зливалися в систему сигналів та сповіщали нас та інших журавлів про те, що ця територія зайнята.
   На маршруті трапилася ще одна фауністична знахідка – активне боброве поселення на одному з рукавів р. Ворскла. Ресурси по берегах вже майже вичерпано, тому тварини протоптали доволі широку стежку за кормом і добувають не типові в своєму раціоні в’язи. Бобри неохоче полишають воду, але голод змушує їх долати понад 50 метрів суходолом.