Геокрафтотуризм та ландшафти лісостепового регіонального довкілля в поствоєнний період
Від Тростянця до Берегово була обговорена в доповідях кластерна мережева співпраця з екологічного геокрафтотуризму та шляхи збереження природного регіонального довкілля представниками науково-дослідного відділу Гетьманського національного природного парку Сергієм Панченко та Оленою Данильченко в межах Всеукраїнського науково-методичного семінару «Актуальні напрямки регіональних географічних студій».
Кафедра загальної та регіональної географії природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка зібрала провідних професорів з географії та крафтових екотуристичних послуг.
Галина Щука професор, доктор педагогічних наук Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ, Костянти́н Ме́зенцев - український соціо-економіко-географ, завідувач кафедри економічної та соціальної географії, доктор географічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Юлія Боруцька доцентка кафедри туризму Львівського національного університету природокористування зацікавлено обговорювали ефективність наукової туристично-рекреаційної діяльності Гетьманського національного природного парку в межах доповіді Сергія Панченка «Ліс і степ: точки дотику» на прикладі сукцесійних процесів в місцях екологічних стежок Литовського бору в Климентово.
В дискусіях інших доповідачів Харківської та Запорізької областей, професійно акцентували увагу на факторах шкоди природному довкіллю та поствоєнному відновленню екосистемних та регіональнх крафтових екотуристичних послуг для місцевих громад. Завершувались усі дружні дискусії дружелюбним запрошенням до візитів у свої туристичні дестинації для отримання взаємних поглядів з економіки та екології крафтового досвіду.