Міжнародний день Матері-Землі - збереження довкілля та охорона регіонального біорізноманіття
22 квітня – Міжнародний день Землі. Саме в цей день, через місяць весняного рівнодення, за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, громадськість зосереджує увагу на гострих проблемах збереження регіональних природних екосистем та вживає науково-практичних заходів для їх вирішення.
Цей напрям дня Матері-Землі, у всьому світі, не обмежується масовою висадкою різноманітних дерев, прибиранням парків, скверів та водойми, але і пропонується активізація наукового співробітництва між підростаючим поколінням дослідників, природоохоронців та громадськості.
Гетьманський національний природний парк із залученням широкого кола громадськості, провели Регіональну наукову конференцію «ПРОБЛЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМ».
В дискусійних обговореннях сучасного стану екосистем Сумської області та визначення перспектив охорони та раціонального використання екосистем, разом із студентами вчителями-біологами, взяли участь з доповідями наукові співробітники Гетьманського національного природного парку – Юлія Литвиненко, к.б.н., доцент, завідувач кафедри біології та методики навчання біології Сум ДПУ імені А.С. Макаренка, Олександр Говорун, к.б.н., доцент, доцент кафедри.
Від науково-дослідного відділу Гетьманського національного природного парку був наданий погляд від Миколи Баштового, щодо сучасного стану біорізноманіття Гетьманського НПП і перспектив шляху інтеграції в систему охорони довкілля ЄС.
Із жвавими студентськими дискусійними коментарями, були розглянуті як традиційно уже досліджені і визначені науковцями об’єкти, так і картований огляд від фахівця з моніторингу Олега Скляра, щодо сучасних окремих знахідок раритетної фауни та флори у зоні розташування Гетьманського НПП включених до Червоної книги України, Резолюції 6 Бернської конвенції та Переліку видів рослин, тварин і грибів, що підлягають особливій охороні на території Сумської області у 2014-2022 роках.