«Сіль - єдиний різновид каміння, який люди вживають у їжу»

  Сіль єдиний різновид каміння який люди вживають у їжу 1 Слово «сіль» в українській мові споріднене зі словом «світлий» — колись сіль уявляли як щось світле, чисте, божественне. До появи холодильників саме сіль дозволяла людям зберігати м’ясо, рибу та інші продукти на довгий час. Сіль — одна з найдавніших валют світу. Деякі види солі, зокрема морська, можуть утворювати візерунки — кристалічні «квіти». Це явище використовується в декорі та мистецтві.
   Сьогодні, 8 квітня провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП завітала до «Простору соціальної адаптації» Чернеччинської територіальної громади з темою: «Сіль - єдиний різновид каміння, який люди вживають у їжу». Присутні проглянули коротеньке відео про те, як видобували сіль у нашому Соледарі, почули цікаві факти про цілющі дії солоних природніх озер та дізналися значення солі у символіці та обрядах. В Україні хліб-сіль — це традиційний спосіб зустрічі гостей. Сіль у народі символізує чистоту, захист і вічність. У давнину її навіть використовували в обрядах як оберіг.
   У різні епохи доступ до соляних шахт був стратегічною метою. Наприклад, Соляна війна в XIII ст. в Італії сталась саме через податки на сіль. Не так давно, за 1,5 кг нашої української солі місцеві бізнесмени просили майже 100 грн. На сьогодні, з відомих нам причин, ми споживаємо в їжу сіль із Туреччини. Мало хто задумується який шлях вона проходить від шматка породи на глибині майже 300 метрів і до невід’ємного атрибута кухонного стола. Щоб сіль підняти на поверхню землі, потрібна лише година, але для того щоб вона утворилася – мільйони років!
   Щоб емоційно розвантажитися, на завершення учасники занурилися у творчий процес, спробувавши солоне малювання. Кожен мав можливість створити щось своє – особливе та неповторне!

     Сіль єдиний різновид каміння який люди вживають у їжу 2Сіль єдиний різновид каміння який люди вживають у їжу 4Сіль єдиний різновид каміння який люди вживають у їжу 3