Історико-екологічна прогулянка з дітьми
Історико-екологічна прогулянка з дітьми — це чудовий спосіб поєднати вивчення історії та природознавства, зробити навчання цікавим і практичним.
Сьогодні, 4 квітня, учні 7класу Чернеччинського ліцею під керівництвом Мамєдової Катерини Іванівни здійснили історико-екологічну прогулянку «Гетьманський НПП та його історія».
Перед початком подорожі, провідний фахівець Гетьманського НПП розповіла дітям про сезон тиші, який вже почав діяти по всій Україні. Наглядним прикладом стала сімейка лелек, які посилилися неподалік і вже облаштували своє гніздо та почали відкладати яйця. Сезон тиші запроваджений для збереження біорізноманіття та охорони тварин, які у цей час найбільш вразливі.
Тож почали ми нашу подорож саме від гідро поста - місце на водному об'єкті, обладнане спеціальним устаткуванням для систематичних гідрологічних спостережень. Діти дізналися: як аномальна спека, зміни клімату, висушування боліт та розорювання луків впливає на зникнення води. Прогулюючись до наступної локації – «Свято-Троїцького» монастиря ми мали можливість помилуватися першими подихами весни – первоцвітами: проліска дволиста, ряст ущільнений, пшінка весняна (жовтець), зірочки жовті фіалка лісова та медунка.
Катерина Іванівна (вчитель історії) розповіла цікаву історію відновлення монастиря, адже його стіни зазнали руйнацій багатьох поколінь. Те, що ми бачимо сьогодні – вражає! А який відкривається вид... Пані Наталія розповіла історію виникнення Гетьманського НПП, який птах є символом Парку та чому саме Гетьманський?
На завершення діти посмакували цілющим чаєм із різнотрів’я, посмажили смаколики на правильно облаштованому місці для вогню та взяли участь у майстер-класі «Рятувальник», який із задоволенням провів інспектор Гетьманського НПП Калініченко Валерій. Валерій Миколайович пояснив учням як використовуються протипожежні ранці при ліквідації природної стихії.
Завдяки таким заходам діти не лише запам’ятають правила поведінки в природі, а й відчують відповідальність за неї. Головне — зробити процес цікавим та інтерактивним.